top of page
Pradžia

KINO STOVYKLA

Įelektrintos tapatybės

Rugpjūčio 8-11, 2019 

Salų dvaras

Apie

APIE STOVYKLĄ

 

Kino stovykla yra „Meno avilio“ organizuojamas 4 dienų tarptautinis vasaros renginys, kasmet kviečiantis neformaliam dialogui vis kita, stovyklos kuratorių parinkta judančių vaizdų meno tema. Kino kūrėjai čia pristato savo filmus ir dalyvauja diskusijose, kino tyrinėtojai skaito specialiai stovyklos programai paruoštus pranešimus, stovyklautojai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymo grupėse ir radijo klausyklos sesijose. Po visos dienos kino galima atsipalaiduoti prie ežero, klausytis muzikos ir šokti. Nuo 2010 metų rengiamos stovyklos temos: „Kino žanrų ribos“, „Kinas ir laisvė“, „Kinas ir istorija“, „Kinas ir garsas“, „Kinas ir kūnas“, „Kinas ir politika“, „Kino akis“, „Sveiki atvykę į Antropoceną“, „Netobulas kinas”.  

Šių metų stovykla vyks Salų dvare (Rokiškio raj.) rugpjūčio 8-11 dienomis. Jos dalyviai kviečiami gilintis į socialinės lyties ir seksualumo bei juos kontroliuojančių galios santykių vaizdavimą kino mene. Programoje - šias temas kūrybiškai nagrinėjantys filmai, pažintis su queer ir feministinio kino ypatybėmis bei jo kūrėjais. Be istorinės „įelektrintų tapatybių” perspektyvos ekrane, dėmesį atkreipsime ir į lyčių dinamiką bei translytiškumo atspindžius šiuolaikiniame kine ir video mene. Kaip įprasta, stovykloje dalyvaus tiek kylantys, tiek pripažinimo sulaukę eksperimentinio kino kūrėjai, savo kūryboje ieškantys sąlyčio taškų tarp socialinio aktyvizmo ir judančių vaizdų meno.

 

Įelektrinta: jaudinanti ar įaudrinta; kūnai, gebantys pritraukti prie savęs kitus kūnus, yra įelektrinti, jie įsielektrina susiliesdami + tapatybė: savęs suvokimas aplinkoje, santykio su kitais nustatymas, lemiantis elgesį ir sprendimus = įelektrintos tapatybės: savęs suvokimo, įaudrintų santykių bei elgesio paieškos ir projekcijos kino pasaulyje, socialines normas plečiančios bei seksualumą apmąstančios kino formos.

Svečiai

SVEČIAI

Antoine Berraud.web.jpg

 

Antoine’as Barraud yra prancūzų režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris. Jo trumpo ir du ilgo metro filmai („Les Gouffres“, 2012 ir „Menininko portretas“, 2015) nuo 2004 metų plačiai pristatomi Prancūzijoje bei įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, rodyti Prancūzų sinematekoje, Lokarno kino festivalyje, Marselio FID, Turino kino festivalyje, Berlinalėje ir kt. A. Barraud taip pat sukūrė režisierių Kenneth’o Angerio, Kohei Oguri, Shuji Terayamos ir Koji Wakamatsu portretus, bei dirbo su tokiais nepriklausomo kino grandais kaip Tsai Ming-Liangas, Stephenas Dwoskinas, João Pedro Rodrigues ir Marie Losier. Šiuo metu jis dirba prie filmo „Monument Valley“ kartu su Didier D’Abreu, bei ilgo metro filmo „Madeleine Collins“.

Antoine Barraud

Amber Bemak.web.jpg

 

Amber Bemak – filmų kūrėja, menininkė ir pedagogė, dirbanti su eksperimentiniu ir dokumentiniu kinu bei užsiimanti performatyviu menu ir kuratoryste. Du pastaruosius dešimtmečius ji tyrinėjo performansus ir filmus, kurie pasitelkia kūną sociopolitinei analizei, o tekstą, kalbą ir vertimą naudoja, kad atvertų diskursą apie giliai įsišaknijusius kolonialistinius pasakojimus bei susietų intymius, asmeninius kontekstus su platesnėmis institucinėmis sistemomis ir struktūromis.

Amber Bemak

Anne web.jpg

Anne Chamberlain – filmų kūrėja, dėstytoja ir socialinės lyties teisių aktyvistė. Jos devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose sukurti 16 mm trumpametražiai filmai yra saugomi “UCLA Legacy Project“ (Los Andželas, JAV) archyvuose. Chamberlain taip pat yra sukūrusi mokymų programas medijų studijoms bei jas dėstė kino, moterų, bei LGBTQ studijų fakultetuose San Francisko miesto koledže ir Harvey Milko institute (San Franciskas, JAV). Anne yra Pietų Ilinojaus universiteto (Edvardsvilis, JAV) Kino ir fotografijos magistrė, jos baigiamasis darbas įvertintas Dekano stipendija bei Magistro studijų moterų apdovanojimu bei Elizabethos Eames moterų studijų stipendija. Anne turi istorijos bakalauro laipsnį bei Kino studijų diplomą kuriuos ji įgijo Indianos universitete (Blumingtonas, JAV).

Anne Chamberlain

Elena Gorfinkel.web.jpg

 

Elena Gorfinkel dėsto kino studijas Karaliaus koledže, Londone (JK). Ji taip pat yra knygos Lewd Looks: American Sexploitation Cinema in the 1960s(2017) autorė, knygų Global Cinema Networks(2018), Taking Place: Location and the Moving Image(2011) bei paskutinio numerio “Sex & the Materiality of Adult Media” (Nr. 5.2, 2019) leidinyje Feminist Media History bendraautorė. Šiuo metu Gorfinkel dirba ties dviem knygom: Theory of the Prop, rašomoje kartu su John David Rhodes, ir Aesthetic Strike: Cinemas of Exhaustion, 2018 m. apdovanotoje Arts Writers stipendija. Be to, jos kritiniai straipsniai publikuojami tokiuose leidiniuose kaip Sight & Sound, Art Monthly, Cinemascopeir kt.

Elena Gorfinkel

Brit Jensen.web.jpg

 

Brit Jensen yra danų radijo dokumentikos kūrėja, gyvenanti Čekijoje. Nuo 2015 m. ji dirba atsakingąja redaktore Čekijos nacionaliniame radijuje. Jos darbai transliuoti ne tik per Čekijos radiją, bet ir per britų BBC, australų ABC ir Danijos radiją. Brit radijo kūriniai ne kartą nominuoti tarptautiniuose konkursuose, o 2017 m. drauge su Magdalena Sodomkova parengtas serialas apie sirų pabėgėlius „Yusra gelbėjasi“ pelnė nacionalinį Čekijos žurnalistikos prizą.

Brit Jensen

Almudena Escobar.web.jpg

 

Almudena Escobar López yra nepriklausoma kuratorė, filmų programų sudarytoja, archyvistė ir mokslininkė, kilusi iš Galicijos. Šiuo metu ji dirba laiko medijų kuratorės asistente Ročesterio memorialinio meno galerijoje, Niujorke, ir studijuoja Vizualinių ir kultūros studijų doktorantūros programoje, Ročesterio universitete (JAV). Jos tyrimų objektas – afektas kaip alternatyvus kolaboravimu grįstas žvilgsnis į žinojimą kvestionuojant institucinių archyvų ribas. Escobar López yra kuravusi Belgrado Alternatyvaus kino/video (Serbija), Floridos eksperimentinio kino/video (FLEX, JAV) festivalius, Vtape Toronte (Kanada) ir ULTRAcinema Chalapoje (Meksika). Ji yra kolektyvinio filmų rodymų projekto On-Film narė bei 2018 žiemos/pavasario Niujorko Flaherty peržiūrų vykusių Antologijos filmų archyve ko-kuratorė (kartu su Herb Shellenberger). 

Almudena Escobar Lopez 

labour2.jpg

 

„Meilės darbas“ yra programa apjungianti rūpestingumo, pastangų ir įtakų spektrus naujose dokumentinio kino, filmų ir video esė formose. Programoje pasirinktų filmų bruožas yra gebėjimas atskleisti socialinį lauką ir temą iš integralios režisieriaus, operatoriaus ar kompozitoriaus pozicijos. Pristatomoms bendruomenėms ar subkultūros reiškiniams institucinės paramos ir normalizuotos meilės formos ne visada yra prieinamos, tad žmonių santykiai prasitęsia ir tarpsta globaliai veikiančių procesų plyšiuose.

 

Programą kuruoja Monika Janulevičiūtė ir Antanas Lučiūnas.

Labour of Love

Dane Komljen web.jpg

 

Dane Komljen gimė 1986 m. Banja Lukoje, buvusioje Jugoslavijos teritorijoje. Po studijų Belgrado dramos menų fakultete, audiovizualinių tyrimų centre Le Fresnoy bei Berlyno der Künste universitete jis gyvena ir dirba Berlyne. Jo trumpametražiai filmai buvo parodyti ir apdovanoti Lokarno kino festivalyje, Roterdamo kino festivalyje, Kanų kino festivalyje, FID Marseille, Toronto kino festivalyje, Niujorko kino festivalyje ir Sarajevo kino festivalyje. 2018 m. pabaigoje ICA Londone surengė jo darbų retrospektyvą. Šiuo metu jis dirba su dviem naujais ilgo metražo kino projektais, „Traktatas apie limnologiją“ ir „Aistros linijos“.

Dane Komljen

Madsen Minax.web.jpg

D'Angelo Madsenas Minaxas užsiima dokumentiniais ir hibridiniais filmo formatais, naratyviniu kinu, eksperimentinio ir esė tipo filmais, garso ir muzikos performansais ir media instaliacijomis. Atsispirdamas nuo asmeninės patirties dalyvaujant bendruomenėse, orientuotuotose į socialinį teisingumą, Minaxas savo projektuose nagrinėja queer ir trans į(si)kūnijimus, biologines ir pasirinktas giminystės struktūras, kosmoso fenomenus ir technologiškai medijuojamas patirtis. Jo darbai rodyti tokiose erdvėse kaip Europos medijų meno festivalis (Vokietija), Ann Harbor filmų festivalyje Mičigane, Šiuolaikinio meno muziejuje Čikagoje, Antologijos filmų archyve Niujorke, Vaizduojamosios dailės muziejuje Hjustone, REDCAT Los Andžele, Britų filmų institute (JK) ir šimtuose LGBT filmų festivalių visame pasaulyje. Šiuo metu Minaxas yra Tribekos filmų instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas bei dirba kino ir video meno dėstytoju-asistentu Vermonto universitete.  

D'Angelo Madsen Minax

Akosua Adoma Owusu.web.jpg

Akosua Adoma Owusu – iš Ganos kilusi amerikiečių filmų kūrėja, prodiuserė ir operatorė. Savo filmuose ji kalba apie tapatybių susidūrimą bei interpretuoja „dvigubos sąmonės“ sampratą. Pastarąją sociologas ir žmogaus teisių gynėjas W. E. B. Du Bois apibrėžė kaip afroamerikiečių patiriamą savasties permąstymą diskriminacijos ir kultūrinės dislokacijos akivaizdoje. Savo filmuose Owusu siekia sukurti trečiąją kinematografinę erdvę arba sąmonę, kur feministinės, queer ir afrikietiškos tapatybės galėtų sąveikauti su Afrikos, Amerikos ir juodosios Amerikos kultūriniais kontekstais.

Akosua Adoma Owusu stovykloje taip pat ves kūrybines dirbtuves, skirtas kino kūrėjams, kritikams, tyrėjams.

Akosua Adoma Owusu

Janina_Sabaliauskaitė.web.jpg

Janina Sabaliauskaitė yra lietuvių menininkė ir nepriklausoma kuratorė, įsikūrusi Niukasle prie Taino. Turinti fotografijos išsilavinimą ir besidominti LGBTQ+ archyvais, erotika bei kino istorija. Savo kūryboje tyrinėjanti identiteto, lytiškumo bei seksualumo temas. Daug dėmesio skirianti seksualiniam švietimui ir intymumui. Janinos kelionė į erotiką ir moteriškąjį malonumą prasidėjo po to, kai surengė archyvinę parodą apie On Our Backs žurnalą, kuris buvo pirmasis erotinis žurnalas, kurtas moterų - moterims ir skirtas lesbiečių auditorijai Jungtinėse Amerikos Valstijose. (1984-2006). Dalis Asmeninių Aistros Archyvų programos yra sudaryta iš Cinenova archyvo, savanoriškai veikiančios organizacijos, įkurtos 1991 metais Londone, kuri saugo ir platina feministinių filmų ir vaizdo kūrėjų darbus. Šiuo metu Cinenova archyvas platina daugiau kaip 300 kūrinių, kuriuose yra meniniai, eksperimentiniai, naratyviniai, vaidybiniai, dokumentiniai ir edukaciniai filmai bei vaizdo įrašai, sukurti tarp 1920-ųjų iki vėlyvųjų 1990-ųjų.

Naujausi projektai: Rezidencija Meno Avilyje, kartu su kino ir medijų istorike Lina Kaminskaite - Jančoriene. Atlieka archyvinį tyrimą apie moteris dirbusias Lietuvos kino industrijoje (Vasara, 2019); Ko-kuratorė, Kino Inkliuzai: 3 dienų kino festivalis nagrinėjantis lietuvių poetinį ir eksperimentinį dokumentinį kiną, restauruotą Meno Avilio (Star & Shadow Kino teatras, Pavasaris, 2019); Kuratorinė rezidencija (Northern Gallery for Contemporary Art, 2019 - 2021).

Janina Sabaliauskaitė

Programa

PROGRAMA

Ketvirtadienis, Rugpjūčio 8 d.

Meilės darbas: Sadness is an Evil Gas Inside of Me (pilotinė serija, 2014, 45 min. / pirma serija, 2014, 20 min.), režisieriai Stine Omar & Maximilian Boss. Pristato menininkai Monika Janulevičiūtė ir Antanas Lučiūnas labouroflove.lt

20:00

 

D’Angelo Madsen Minax ir Antoine’o Barraud filmų ir video instaliacijų pristatymas

21:30

 

Garso instaliacijos Radijo klausykla pristatymas ir radijo dokumentikos Ateis laikas ir rožėms (Time Brings Roses, 30 min.) perklausa

22:00

Menininkės Janinos Sabaliauskaitės kuruojama trumpametražių filmų programa Asmeniniai aistros archyvai, Constance Beeson filmas Laikant (Holding, 1971), Catherine Saalfield & Zoe Leonard filmas Patraukite savo įstatymus nuo mano kūno (Keep Your Laws Off My Body, 1990), Honey Lee Cottrell filmas Saldūs sapnai (Sweet Dreams, 1979), Ramses Underhill-Smith filmas Trumpas filmas apie mus (A Short Film About Us, 1996), Anne Chamberlain filmas Condomnation (1992) (dalyvaujant autorei), Janinos Sabaliauskaitės ir Deborah Bowers filmas Tavo kūnas yra banga (Your Body Is A Wave, 2019)

22:30

Penktadienis, Rugpjūčio 9 d.

 

Pusryčiai

9:30

Anne Chamberlain pranešimas ir filmų peržiūra Įelektrintas kūnas? Maištaujanti ragana!: Vienas šūvis (One Shot, 1987), Belaukiant Godaro
(Waiting for Godard, 1988), Feministinis filmas (A Feminist Film, 1988), Premenstrualinis
(Premenstrual, 1992), Condomnation 1992, Burden of Dykes 1994, Rode on Rosa 1995,
Thelma ir Louise čia nebegyvena (Thelma and Louise Don’t Live Here Anymore, 1995),
Pasakos apie duobę (Tales of The Pit, 1997).

10:30

 

Antoine Barraud kuruota filmų programa ir pristatymas

12:00

 

Kinotyrininkės Elena Gorfinkel pranešimas Kinematografinis pisuaras

13:30

Pietūs

14:30

Carolee Schneemann filmo Fuses (25min) peržiūra. Filmą pristato Lukas Brašiškis

15:30

 

Barbara Hammer filmo Nitratiniai bučiniai (Nitrate Kisses, 67 min.) peržiūra. Filmą pristato Elena Gorfinkel

16:30

 

Dane Komljen filmo Visi šiaurės miestai (All the Cities of the North, 100 min.) peržiūra ir diskusija su filmo kūrėju

18:00

Vakarienė

20:00

 

Triguba sąmonė: Akosua Adoma Owusu filmų peržiūra ir diskusija su filmų kūrėja

21:30

 

Meilės darbas: Sadness is an Evil Gas Inside of Me (trečia serija, 2015, 17 min. / ketvirta serija, 2015, 18 min.), režisieriai Stine Omar & Maximilian Boss. Pristato menininkai Monika Janulevičiūtė ir Antanas Lučiūnas labouroflove.lt

23:00

 

Muziką renka Direktorius

00:00

Šeštadienis, Rugpjūčio 10 d.

 

Pusryčiai

10:00

 

Natalia LL filmo Vartotojo menas (Consumer Art , 17 min.) peržiūra

11:00

Kuratorės Almudena Escobar López kuruojama trumpametražių filmų programa Intymios topografijos. 1 dalis: Laura Huertas Millán filmas jeny303 (2018), D'Angelo Madsen Minax filmas The Eddies (2018) (dalyvaujant autoriui), Dani Leventhal ReStack ir Sheilah ReStack filmas Keistai paprastas šis atsidavimas (Strangely Ordinary This Devotion, 2017) ir Rindon Johnson filmas Tai balandis (It is April, 2017)

11:30

Kuratorės Almudena Escobar López kuruojama trumpametražių filmų programa Intymios topografijos., 2 dalis: Amber Bemak ir Nadia Granados trilogijos Pasakyk kuomet numirsi (Tell Me When You Die, 41 min.) peržiūra bei diskusija su D'Angelo Madsen Minax ir Amber Bemak

13:00

 

Pietūs

15:00

 

Stepheno Dwoskino filmo Amžius yra… (Age Is…, 75 min) peržiūra. Filmą pristato Antoine Barraud

16:00

 

Toshio Matsumoto filmo Rožių laidotuvių procesija (The Funeral Parade of Roses, 107 min) peržiūra. Filmą pristato Mantė Valiūnaitė

18:00

Vakarienė 

20:00

Alain Guiraudie filmo Sena svajonė jaudina (The Old Dream That Moves, 51 min.) peržiūra

21:30

 

Vlado Dieninio koncertas

22:30

Querelle / terrorist drag dj performance

23:30

Antanas Lučiūnas (DJ set)

01:00

Sekmadienis, Rugpjūčio 11 d.

 

Pusryčiai

11:00

 

Baigiamoji diskusija

12:00

Veiklos kitose erdvėse

 

Kino ir video instaliacijos  

 

D’Angelo Madsen Minax video instaliacija sujungia tris skirtingus darbus Žemė (per ugnį) (Separation of the Earth (by Fire), 2014), Duobė yra šaltinis (Source is a Hole, 2017) ir Dėl mūsų (Because of Us, 2017). Šie darbai atveria menininko susidomėjimą svajonėmis ir fantazija, misticizmu ir erotika bei socialiniu teisingumu ir transformacija. 

 

Prancūzų režisieriaus, sinefilo Antoine’o Barraud dokumentinio kino projektas – trijų kultinių japonų kino režisierių Shuji Terayama’os („Teroro kalnas“), Koji Wakamatsu („Ugnies namai“) ir Kohei Oguri („Sapnų miškas“) portretai.


Iš pirmų lūpų. LRT RADIJO ir Nanook kolektyvo kūrėjų garso instaliacija - audio portretai (lietuvių ir anglų kalbomis)

Penktadienį

 

12:00-14:00 Kūrybinės dirbtuvės su Akosua Adoma Owusu (registracija giedre@menoavilys.org)

 

Šeštadienį

13:00-15:00 Animacijos dirbtuvės su Aušra Umbrasaite (registracija umbrasaite.ausra@gmail.com)

16:30-18:00 Six Chairs Books skaitymo grupė (registracija info@sixchairsbooks.lt)

 

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio dvaro koplytėlėje

Radijo klausykla. Užmerkite akis ir atverkite ausis.

Specialiai kino stovyklai atrinkti garso pasakojimai.

Pristato Vaida Pilibaitytė (LRT RADIJAS)

Dalyvauja Brit Jensen (ČEKIJOS RADIJAS)

D.U.K.
D.U.K.

Atvykimas automobiliu

GPS kordinatės: 55.8114° N, 25.3675° E

Viešuoju transportu

 

Važiuoti autobusu iki Kamajų miestelio (Rokiškio kryptis), nuo Kamajų kursuos stovyklos autobusiukas. 

Stovyklavimas 

Palapinių miestelis nemokamas. Vieta palapinėms bus nurodyta specialiais ženklais. Saugokite gamtą ir teritoriją palikite švarią.

 

BILIETAI

Bilietai
Komanda
KOMANDA

PROJEKTO VADOVĖ

Ona Kotryna Dikavičiūtė

ona@menoavilys.org

+37061464042

PROGRAMOS KURATORIAI

Lukas Brašiškis

Mantė Valiūnaitė

Austė Zdančiūtė

ORGANIZUOJA

Dovilė Alėbaitė

Giedrė Burokaitė

Dovilė Grigaliūnaitė

Žygimantas Jančoras

Lina Kaminskaitė - Jančorienė

Dainius Makūnas

Robertas Nevecka

Juozapas Paškauskas

Ignė Smilingytė

Aušra Umbrasaitė

TECHNIKAS

Audrius Antanavičius

GRAFINIS DIZAINAS

Gailė Pranckūnaitė

Mislav Žugaj

SAVANORIAI

Tadas Ambrazas

Aneta Bublytė

Pijus Ganusauskas

Gintarė Sokelytė

Gerda Sokelytė

Gabrielė Vetkinaitė

Linas Žiūra

KOMUNIKACIJA

Gintarė Bidlauskienė

gintare@menoavilys.org 

+37068537799

Domininkas Kunčinas

press@menoavilys.org

Galerija
RĖMĖJAI
Rėmėjai
bottom of page